fbpx

O MNĚ

Moji milovanou angličtinu jsem se začala učit již od 3. třídy na základní škole. Tehdy jsem chodila na ZŠ s rozšířenou výukou jazyků, kde jsem se učila i němčinu. Jeden pán mi tehdy řekl, že mám docela talent na jazyky. To jsem ještě netušila, co přijde! Na gymnáziu mne učila angličtinu úžasná paní učitelka, od které jsem získala vědomosti, z kterých čerpám dodnes. Angličtina z ní doslova sálala, jelikož nabyla mnoho jazykových znalostí v Americe, kde několik let žila a také vyučovala. To byla trefa do černého! Měla jsem tu nejlepší průvodkyni angličtinou široko daleko. I když jsem měla angličtinu velmi ráda už na ZŠ, na gymplu jsem se do tohoto jazyka doslova zamilovala. Vášeň pro angličtinu mne dostala až přijímačkám na magisterský obor Učitelství anglického jazyka. V životě by mne nenapadlo, že jednou budu učitelka! Nejvíce mne oslnila lingvistika AJ - fonetika, morfologie, syntax, stylistika, pragmatika - všechny tyto předměty jsem absolvovala a to není konečný výčet. Zde se mi otevřely nové obzory a porozuměla jsem do hloubky tomu, jak tento jazyk funguje.  Jazyk a učitelství AJ jsem se na univerzitě učila od učitelů, které patří k těm nejlepším v ČR, ale i v zahraničí. V této době jsem začala studovat další obor - Německý jazyk pro hospodářskou praxi, abych své znalosti NJ nenechala ležet ladem. A co momentálně dělám? Nyní studuji lingvistiku anglického jazyka v doktorském programu, konkrétně obor s názvem Anglický jazyk.  A co potom? Nic víc už s angličtinou snad nejde.  Tohle je tedy můj příběh - od základní školy až k PhD studiu s tou nejlepší kamarádkou - ANGLIČTINOU.  Wow! Je úžasné, kam  až motivace a nadšení pro cizí jazyk člověka zavede, že?

Jéééjej, pardon, zapomněla jsem se představit. Mé jméno je Petra Káninská - jsem nadšená a zapálená učitelka angličtiny a němčiny. Uvědomila jsem si, že pomocí internetu a tohoto klubu, bych mohla pomoci s angličtinou mnohem více lidem než klasickou osobní cestou. Přináším Vám tedy jedinečnou možnost zapojit se do online anglického klubu zamakejnasveanglictine.cz  a s mými videotréninky si zlepšit znalost anglického jazyka.

Díky mému nadšení pro učitelství AJ jsem učila studenty různých věkových kategorií, počínaje dětmi od 5 let po studenty ve věku 55 let. Zjistila jsem tedy, že anglicky se člověk může učit v každém věku. Stačí chtít! 🙂 S výukou jsem začala již v roce 2008 a  pracovala jsem ve 3 jazykových školách v Praze a v Kolíně. Následně jsem učila na Vyšší odborné škole cestovního ruchu v Praze a v neposlední řadě i na Univerzitě Palackého v Olomouci. Mám zkušenosti s výukou obecné i obchodní angličtiny, s individuální výukou (one to one lessons) i se skupinovými lekcemi ( group lessons).

V klubu tedy nabízím členský přístup nejen k videotréninkům na obecnou angličtinu, ale také do Business English sekce. Pokud se také chcete zamilovat do angličtiny, podívejte se na nabídku mých služeb kliknutím v menu na Členství v klubu a ceník. Těším se na Vás! 🙂

Petra 

 

Mé zkušenosti s firemní výukou

Doposud jsem učila angličtinu například ve firmách RONAL, KFC či Š & Sch.

 

Kolik hodin jsem odučila?

Odučila jsem přes 500 lekcí anglického jazyka.

Nejzajímavější zkušenosti z výuky jazyků obecně?

Nejzajímavější zkušeností pro mne bylo to, že jsem učila němčinu rodilou mluvčí angličtiny. Také jsem spolupracovala na výuce slovenštiny pro rodilou mluvčí ruštiny, kde dorozumívacím jazykem mohla být pouze angličtina.

Zkušenosti s přípravou na mezinárodní certifikáty

Doposud jsem své studenty připravovala na mezinárodní zkoušky typu PET, FCE či CAE.

MÁ VIZE

Mým přáním je motivovat Vás k učení angličtiny, ukázat jak jazyk funguje,  předat Vám vychytávky, strategie a pomůcky ke studiu.

Mým cílem je, abyste již v budoucnu nepotřebovali učitele a dovedli se učit sami.